Trendy w wystroju wnętrz w roku 2020

Każdy nowy rok to nowe trendy także dotyczące wystroju wnętrz. Wraz z początkiem nowej dekady nadchodzi świetna okazja do odświeżenia przestrzeni mieszkalnej. W tym artykule przejdziemy przez kilka punktów - od koloru roku Pantone (klasyczny niebieski) po dodanie krzywych w przestrzeń, czerń, naturalne materiały o organicznych kształtach, ponadczasowy marmur, aksamit i ogrody pionowe.

Trendy w wystroju wnętrz, które zobaczysz w roku 2020

Czarne akcenty

Od czarnego zlewu w białej kuchni, do czarnej ściany w pokoju, mocny kolor czarny może zmienić w dużym stopniu każdą przestrzeń. Dodatkowo czarne akcenty można włączyć przy pomocy lodówki, ekspresu do kawy, szafki, blatu i innych akcesoriów. Aby uzyskać lepszy efekt, czarne akcenty zestawiaj z kontrastującym kolorem, takim jak biały - zawsze klasyczne połączenie.

Przestrzeń sufitowa

Wykorzystanie przestrzeni na suficie jest trendem w wystroju wnętrz w 2020 roku. M.in. tapeta, drewno na suficie.

Kolor w 2020 to klasyczny niebieski (z palety Pantone)

Jeśli chodzi o trendy kolorystyczne, w roku 2020 jest kolor niebieski. Kolor roku Pantone ma bardzo duży wpływ na wiele produktów w wielu branżach. M.in. w tym kolorze lakieru pojawiły się sportowe auta z Włoskiej stajni Ferrari. Odcień niebieskiego także znalazł się na liście trendów w wystroju wnętrz na 2020 rok. Jeśli chodzi o dekorowanie, Classic Blue jest wszechstronnym kolorem. Dodaj go jako akcent, może to być dywan, kanapa, lampa wisząca, drobne akcesoria.

classic blue pantone

Krzywe i organiczne kształty

Łuki architektoniczne, fotele, sofy, lustra, wanny w kształtach organicznych, mniej kanciaste kształty nadadzą otoczeniu przyjemnej miękkości. Warto zainwestować w wygiętą sofę lub okrągły żyrandol, okrągłe lustra, zakrzywione stoliki kawowe i stoły w kształcie fasoli, itp.

Naturalne materiały

Wykorzystaj naturalne surowce takie jak drewno, sklejka, rattan, tkaniny. Wkomponowanie ich w mieszkaniu daje ciepło, poczucie natury. Podkreśl naturalne materiały w różnych elementach, takich jak krzesła, wiszące kosze, dywaniki, lampy i doniczki.

Marmur

Marmur nadal dominuje w trendach wystroju wnętrz, tworząc wrażenie wyrafinowania i ponadczasowości. Marmur można użyć nawet w najdrobniejszych szczegółach, takich jak lustro lub lampa, lub tak wielki jak cała ściana lub podłoga w przedpokoju.

Aksamit

Aksamit wraca do wnętrz w 2020 roku. Aksamit można włączyć aksamit w o poduszki, fotele i akcesoria, w tym połączyć go z innymi materiałami, takimi jak skóra, jedwab i satyna.

Ogrody pionowe

Pionowe ogrody i zielone ściany to powinniśmy pokochać w 2020 roku. Pionowe ogrody rosną w górę i w dół, wspierane przez odpowiednie rusztowanie np. w formie kraty. W domu pionowe ogrody to żywy sposób na dodanie kształtu, tekstury i koloru do przestrzeni.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (oblicz)  
* spam i komentarze obraźliwe będą usuwane

W TEJ KATEGORII