Kariera zawodowa - przedstawiciel handlowy

tablica dyskusja pracowników

Znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej ścieżki kariery nie jest w dzisiejszych czasach takie oczywiste. Przykładem jednego z dobrze płatnych zawodów jest zawód przedstawiciela handlowego.

Przedstawiciel handlowy - na czym polega jego rola?

Do głównych zadań przedstawiciela handlowego należy przede wszystkim pozyskiwanie i budowanie siatki klientów, jak również prowadzenie z nimi negocjacji w zakresie sprzedaży różnego rodzaju produktów. Praca przedstawiciela wiąże się z przygotowaniem, jak również realizacją odpowiednich planów sprzedażowych firmy, przez którą jest on zatrudniony. Z pewnością atrybutami mogącymi kojarzyć się z tym zawodem mogą być samochód służbowy oraz laptop. Rolą przedstawiciela jest bowiem promocja różnego rodzaju produktów oferowanych przez firmę poprzez przygotowywanie i przedstawianie klientom ofert handlowych oraz prezentacji sprzedawanych produktów.

Cechy i umiejętności i CV dobrego przedstawiciela handlowego

Dobry przedstawiciel handlowy powinien mieć odpowiednie predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Osoba, która chciałaby nim zostać z pewnością musi być bardzo otwarta, komunikatywna oraz przebojowa, aby móc nawiązywać odpowiednią zażyłość z potencjalnymi klientami. Oczywiście niezbędne są tutaj również predyspozycje negocjatorskie. Ponadto osoba taka musi być odporna na stres, jak również otwarta na pracę pod presją czasu. Musi się również odznaczać umiejętnością odpowiedniej organizacji czasu pracy. Niezwykle ważny w tym zawodzie okazuje się także odpowiedni ubiór i nienaganny styl. Ponadto pożądanymi cechami w tym zawodzie jest również punktualność, kreatywność oraz pełna samodzielność w podejmowaniu decyzji.

Zostanie przedstawicielem handlowym wcale nie jest uwarunkowane skończeniem jakiejś uczelni wyższej. Warto jednak zastanowić się nad skończeniem studiów w zakresie marketingu oraz psychologii, gdyż na tych kierunkach rozwijane są cechy szczególnie przydatne w roli przedstawiciela handlowego. Praca ta wymaga ciągłych podróży służbowych, tak więc z pewnością warto zadbać o zdobycie prawa jazdy, jak również rozwinięciu swoich umiejętności w pakietach Office.

Zarobki oraz możliwości znalezienia pracy

Przedstawiciel handlowy jest dobrze płatnym zawodem, należy jednak stale dbać o swój rozwój, a co za tym idzie podnoszenie swoich kompetencji. Zarobki w tym zawodzie nie są jednakowe, często wypłaty zależą bowiem od liczby pozyskanych klientów i podpisanych umów. Dużym plusem okazuje się z pewnością fakt, że wielu przedstawicieli handlowych otrzymuje samochód służbowy. Szukając pracy w tym zawodzie warto odwiedzić najbardziej popularne serwisy z ogłoszeniami o pracę, jak również stworzyć odpowiednie CV i list motywacyjny. Odpowiednio skonstruowane CV - sprawdź - CV przedstawiciel handlowy wzór na otokariera.pl, w którym w odpowiedni sposób przedstawia się swoje doświadczenie, jak również umiejętności, to podstawa do znalezienia dobrze płatnej pracy, do której z pewnością zalicza się zawód przedstawiciela handlowego. Ofert pracy na rynku jest cała masa, dlatego warto zadbać o to, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego pracodawcy.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (oblicz)  
* spam i komentarze obraźliwe będą usuwane

W TEJ KATEGORII