Owczy pęd - zjawiska w czasie Covid-19!

Owczy pęd - do końca nieprzemyślane i bezkrytyczne naśladowanie innych, podejmowanie decyzji i działań pod wpływem instynktu stadnego.

biegnąca para

W ostatnim czasie mieliśmy wiele dziwnych zachowań pod wpływem instynktu stadnego w czasie Covid-19. Choćby robienie zapasów ryżu, makaronu, papieru toaletowego, wody. Zapasy u większości już się skończyły, a sytuacja pandemiczna jest w tym samym punkcie (na froncie w walce z wirusem bez większych zmian). Natomiast dzisiaj już nie widać koszy wyładowanych po brzegi produktami o długiej dacie spożycia, tłum się uspokoił, być może potrzebny jest kolejny impuls, wytworzenie fali zakupowej przez producentów makaronu czy konserw.

Kolejne zachowanie w czasie Covid-19, które można podpiąć pod "Owczy pęd" to zainteresowanie "Rodzinnymi ogródkami działkowymi" w skrócie ROD. Mieszkańcy miast (na dorobku), postanowili że zostaną mini rolnikami i zarazem letnikami na skrawku zieleni w swoim mieście. Wielkie zainteresowanie i popyt na ogródki działkowe napędziły ceny działek. Przypominam że te wysokie sumy są za przekazanie takiej nieruchomości w użytkowanie. Już krążą legendy o kwotach, za które można było przejąć taki ogródek w Warszawie.

Kolejna sytuacja z tych które można zaliczyć do "Owczego pędu". Jak wakacje to tylko z przyczepą kempingową lub kamperem. Sezon wypoczynkowy tuż tuż, Polacy rzucili się na oferty sprzedaży i najmu przyczep kempingowych i kamperów. Skutek? Duży popyt, spadająca podaż i wysokie ceny. Czy kupujący zastanawiali się czy taka forma wypoczynku będzie im odpowiadała?

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (oblicz)  
* spam i komentarze obraźliwe będą usuwane

W TEJ KATEGORII