Mocny list motywacyjny to większe szanse na zdobycie wymarzonej pracy!

mężczyzna przegląda tablet

Przygotowaliśmy dla Was kilka mocnych wskazówek dzięki którym będziesz w stanie napisać mocny list motywacyjny.

W związku z tym, że pracodawcy często otrzymują wiele dokumentów aplikacyjnych, należy zadbać o to, aby Twoje CV i list motywacyjny zrobiły pozytywne i wrażenie na pracodawcy. Oto kilka wskazówek, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie pracy:

  • Dostosuj się do firmy i do stanowiska pracy na które aplikujesz - za każdym razem, gdy aplikujesz na wolne stanowisko, powinieneś napisać list motywacyjny od nowa, tak aby dokument był dedykowany dokładnie do konkretnej firmy. Wysłanie ogólnego listu do wszystkich aplikacji rzadko przynosi pozytywne rezultaty, a osoby rekrutujące mogą dostrzec brak Twojego zaangażowania.
  • Pokaż swoją pasję i zainteresowanie firmą - wyjaśnij dlaczego chcesz pracować w tej firmie. Pokaż, że zainwestowałeś już czas w badanie swojego potencjalnego pracodawcy, a oni będą bardziej skłonni zainwestować w Ciebie.
  • Kontrola - wydrukuj swój list motywacyjny i sprawdź dwukrotnie, czy nie zawiera błędów ortograficznych i gramatycznych. Dokument możesz pokazać znajomemu do przejrzenia. Upewnij się również, że Twoje dane kontaktowe i nazwa firmy są poprawne.
  • Format - musisz prawidłowo sformatować swój list motywacyjny. Upewnij się, że dokument jest czytelny, użyj tej samej czcionki i rozmiaru co w CV, a jeśli wysyłasz go pocztą (zapisz do formatu PDF) lub przekazujesz w dobrej jakości zwykłym białym papierze, aby go wydrukować.
  • Dopasowanie - pisz tylko o tych umiejętnościach i doświadczeniu które odpowiada wymaganiom zawartym w opisie stanowiska. Zademonstruj, dlaczego jesteś idealnym kandydatem.
  • Podawaj przykłady - poprzyj swoje wnioski w liście motywacyjnym konkretnymi przykładami, które pokazują, jak i kiedy wykorzystałeś swoje umiejętności i doświadczenie.
  • Zachęć czytelnika do dalszych działań - Twój list motywacyjny powinien zachęcić potencjalnego pracodawcę do przeczytania Twojego CV i zaproszenia Ciebie na rozmowę kwalifikacyjną w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat twoich istotnych umiejętności i osiągnięć. Kończąc, wyraź swoją gotowość do spotkania.

Gotowe przykłady listów motywacyjnych na - otokariera.pl/list-motywacyjny.

W czasie Covid-19 na rynku pojawiło się więcej osób bezrobotnych, w związku z tym trudniej będzie zdobyć pracę. Dlatego zachęcam wszystkie osoby bezrobotne do solidnego przygotowania swoich dokumentów aplikacyjnych.

Komentarze

Treść komentarza*:
Podpis:
 
= (oblicz)  
* spam i komentarze obraźliwe będą usuwane

W TEJ KATEGORII