pomysł na biznes
Wasze Pomysły Na Biznes


Prowadzisz firmę szukasz sprawdzonej księgowości w Sulejówku: biuro rachunkowe - www.libro-tax.pl

Zarejestruj się dodaj własny Pomysł na Biznes - otrzymasz cenne wskazówki od Internautów.


Login:
Hasło:Zarejestrowani:
jaro, pawel_27, kris88, TomR, lechuG, siwy, Moncia, Jar28, britany, Marco, Biznesowy, Violka, MotoXX, Natalia, Kuba, Foma, VeR_ZioM, Parta, myk@onet.pl, euphoria80, joannabiel, froters, rico, nuusia, solak, Ciri9, Łukasz, Studio Figura Polska, KRZYSIEK, ana_j, harmoniazycia, bartek86055, solo234, alafu, rstec@wsn.pl, stbiznes, look1984@tlen.pl, myszaa55, Match Point, irko311,

Powiadom znajomego o stronie
wprowadź email:

   

Firma sprzątająca - zakładam firmę sprzątającą

Witam jestem po wyższych studiach pracuję w jednej z Warszawskich firm wydawniczych, pensja moja po 3 latach pracy w zawodzie równa jest 2 tys./mies. Wynajmuję mieszkanie(nie posiadam własnego) do pracy jeżdżę 10 letnim autem, pensji ledwo wystarczy od 10 od 10. Tak więc pomyślałem o otwarciu własnego biznesu.
Co mnie do tego skłoniło na pewno trochę sytuacja materialna ale w większej części chęć poczucia niezależności. A jeszcze do tego obok mojego auta parkuje młoda piękna kobieta która sprząta u nas w biurze(ma firmę sprzątającą) jeździ 4 - letnim BMW. I pomyślałem o firmie sprzątającej na razie jednoosobowej.
Z moich obserwacji do codziennych obowiązków sprzątających biura należy umycie sanitariatów, dołożenie papieru i mydła, wyrzucenie śmieci, odkurzenie ewentualnie umycie podłóg, usunięcie plam z drzwi w okolicach klamki i mebli, raz na tydzień przetarcie kurzy(parapety itp.). I co najważniejsze sprzątanie obiektów biurowych nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu - wystarczy odkurzacz, szczotka, szmaty i mop. Inwestycja w sprzęt i materiały chemiczne to koszt ok. 6 tys. zł - na początek myślę że wystarczy(jeżeli posiadamy samochód). Jeszcze parę wpisów do katalogów firm, przydałaby się prosta strona internetowa informacyjna o działalności(wypozycjonowana).
Na razie nastawiam się na rozwój małymi kroczkami, począwszy od współpracy z kilkoma obiektami biurowymi najpierw muszę poznać rynek i zdobyć kontakty. Idealnie byłoby podpisanie umów z kilkoma biurami. Jakby interes się rozkręcił można zatrudnić jeszcze pracowników stawka około 8-10 zł/godz. Pozostałe koszty to amortyzacja sprzętu, zakup środków chemicznych. Z tego co słyszałem średnia stawka za posprzątanie metra kwadratowego powierzchni biurowej wynosi 4 zł. Pierwsza działalność gospodarcza - zniżki w Zusie. Chyba mieć własną firmę sprzątającą niż to co mam teraz. Co wy na to?
Jarek

ostatnia modyfikacja: 9-03 -2010
Jar28KOMENTARZE

U nas w gabinecie sprząta jakaś Ukrainka z polecenia, sprząta tak że nie ma szału a szefowa płaci 800 zł/mies, a sprząta z 5 razy w mies. po 2 godzi max. w gabinecie. Wa-wa na Woli.
2010-11-10 22:42:27    Anka

to bedziesz musiał pracowac za niska pensje bo duze firmy sprzatajace płaca grosze pracownikom i sa konkurencyne w cenach, albo znajomosci pomoga jak tej pani co opisujesz, choc nie myslalbym ze auto ma za pieniadze zarobione na samym sprzataniu
2010-10-18 14:49:40    x

firm sprzątających na rynku jest juz tyle ze brakuje biur do sprzątania
2010-09-02 13:54:37    rupi

jak już założysz firmę sprzątającą mogę się u Ciebie zatrudnić - daj znać.
2010-03-24 12:13:41    iZA

Nick:


Treść komentarza:


  (wprowadź token)


Pomysł na biznes - Sklep Internetowy

własny biznes
osCommerce otwórz sklep internetowy korzystając z darmowego oprogramowania więcej >> osCommerce


Pomysł na biznes - Alkomat

pomysł na biznes
Alcospot - alkomat w twoim Barze, Pubie - na monety lub żetony, więcej >> alkomat na monety
www.NowyBiznes.com.pl


on-line: 2

.